• Hasznos információk

Mikor tanköteles a gyermek?

- A 245/2008 – as számú iskolatörvény értelmében: Szlovákiában a gyermek hat éves korában éri el az iskolakötelezettséget.
        -Iskolaköteles az a gyermek, aki az adott naptári év augusztus 31-ig betölti hatodik életévét.
        -A hat éves gyerekek közt vannak olyanok, akiknek iskolaérettsége kérdéses, akik fizikai életkoruk ellenére nem beiskolázhatók. Ha a gyermek hat éves kora ellenére nem válik alkalmassá az iskolakezdésre (egyenletes testi, értelmi, érzelmi és szociális fejlődésre, érésre van szükség) az iskola igazgatója az óvoda és a pedagógiai-pszichológiai tanácsadó ajánlása alapján is dönthet a halasztás vagy az első évfolyamba való besorolás között. Mindkét esetben a szülői kérvény benyújtása szükséges.

Mikor lesz a beiratkozás?
        A szalkai Turczel Lajos Alapiskolában idén a következő időpontokban zajlik a beiratkozás:
        2022. április 12-én (kedden)  8:00 órától 14:00 óráig várjuk a szülőket és gyermekeket.

Azon szülők, akik valamilyen oknál fogva nem tudnak személyesen megjelenni az alapiskolában, érdeklődhetnek telefonon, vagy lehetőségük van elektronikusan is beadni kérvényüket.

Mit kell a szülőnek magával hoznia a beíratásra?
        -a személyazonossági igazolványát (občiansky preukaz)

-a gyermek anyakönyvi kivonatát (rodný list)

- halasztás esetén tanácsadói intézet ajánlását

Mit kell eldöntenie a szülőnek a beíratás előtt?
        -Igényli-e gyermeke számára a napközis ellátást és az étkeztetést,
        -mely tantárgyat fogja gyermeke látogatni az 1. osztályban: az etikai nevelést vagy a katolikus hittant.