• Iskolaválasztás

• Kedves Szülő!

Nagy gond az iskolaválasztás? Bizonytal, mert a legjobbat szeretné gyermekének?

Az alábbi ismertetővel szeretnénk segíteni a döntésében.

A Turczel Lajos Alapiskolában egy gyermekközpontú iskola megvalósítása a célunk, ahol diák, tanár egyaránt jól érzi magát, ahol érték a tudás, a segítőkészség, az egymás tisztelete.  Ahol jól meghatározott elvárásokat fogalmazunk meg a gyeremekek képességeinek kibontakoztatására, ahol minden kisgyermek minden területen a saját tempójában fejlődhet, és  mindezt a szülőkkel szoros együttműködésben tesszük.

Az olvasás, a hagyományos, jól bevált, hangoztató-elemző –összetevő (szótagoló) módszerrel tanítjuk. A tanulók differenciált foglalkoztatása bizonyíték arra, hogy a már írni-olvasni tudó gyerekek is megfelelő fejlesztésben részesülhessenenk.

A matematika és a környezetismeret tantárgy oktatásakor az éléményszerzésre, tapasztalatszerzésre és sokféle tevékenységre helyezzük a hangsúlyt. Ehhez egyre több korszerű taneszköz áll rendelkezésünkre.  Tanítóink szemlélete az, hogy hozzuk minél közelebb a természetet és a valóságot az iskolai oktatáshoz, építsünk a gyermek érdeklődésére, széleskörű ismereteire.

A szlovák tantárgyat idegennyelvként oktatjuk. Sok-sok ének és mozgásos játék segítségével igyekszünk megszerettetni az államnyelvet. Valljuk, hogy a nyelv alapiszintű  elsajátítása nélkülözhetetlen a szülőföldünkön való boldoguláshoz.

A mi iskolánkban a játék a tanulás egyik legfontosabb eszköze.

Tanulóink évente többféle szakkör közül válogathatnak. Pl.: sport, nyelvi, szorobán, atlétika, néptánc, kézműves, természettudományi.

A napköziotthonban a kisiskolások a házi feladatok elkészítése mellett fokozatosan megtanulnak tanulni, és megismerkednek a szabadidő hasznos eltöltésének lehetőségeivel. Széles programválaszték színesíti az iskola életét.

Szorosan együttműködünk a párkányi Liszt Ferenc Művészeti Alapiskola kihelyezett tagozatával is.

Évente ismétlődő projektnapokat szervezünk az egészség és a környezetvédelem jegyében.

Olvasni szerető diákjainknak a kényelmesen berendezett és az állandóan megújuló könyvtárunk nyújt olvasási és kikapcsolódási lehetőséget.

Szép tanulmányi eredményekkel büszkélkedhetünk a sport és az anyanyelvi versenyek terén.

Tantermeink felszereltsége kiváló, a szaktantermekben számítógép, projektor, interaktív tábla, tabletek stb. áll a pedagógusok rendelkezésére. Mindenki nagy örömére a 2021/2022-es tanévben tornatermünk is teljesen megújult.

A hagyományőrzés pedagógiai programunkba történő beépítésével a tanulók érzelmi, esztétikai, erkölcsi érzelmének fejlesztése, valamint a szülőföld iránti szeretete valósul meg. A néphagyományhoz kapcsolódóan átélt tevékenységek a közös élmény erejével hatnak a gyermekekre, erősítik a közösséghez tartozás érzését.

Tanulóink zökkenőmentes előrehaladását gyógypedagógus, szociálpedagógus és asszisztens segíti. Alapozó mozgásterápia, egyéni bánásmód a tanulási nehézségekkel küzdő tanulók sikerének titka.

A tehetséges diákok fejlesztését szakképzett pedagógusok végzik. Valljuk, hogy minden gyermek tehetséges valamiben, de ezt a tehetséget, mint egy virágot gondozni, ápolni kell és ennek kibontakoztatása iskolánk legfőbb feladata.