• Kérvény az óvodai felvételről - Žiadosť o zápise do škôlky

Kérdőív+orvosi igazolás - Dotazník+ lekárske potvrdenie

Küldetésünk

A gyermek személyiségének fejlesztése emocionális-érzelmi és szociális-közösségi téren, intellektuálisan, esztétikai és etikai téren. Növelni az önbizalmát, olyan alapokkal felruházni a gyermeket, amellyel zökkenőmentesen beilleszkedik majd az iskolai közösségbe és az életbe.
          Elsődleges számunkra a játékkal való nevelés. Minden játéknak megvan a célja,legyen az tárgyi, közösségi játék, körjáték, dal, vers, mese vagy akár kézműves foglalkozás.
          A mi óvodánkban nagyon fontos a magyarságtudat.  Alap, amire építhetnek. Ezért a nevelő-oktatói munkába beépítjük a hagyományok újratanítását, újraélését: népi játékok, népdalok, népmesék, jeles napok ünneplése, hagyományokra épülő kézművesség.

– Aktivitásaink
          Családias, nyugodt hangulatú óvoda, ahol mindenki ismer mindenkit. Sportolunk, énekelünk, táncolunk és sokat kézműveskedünk.
          A gyermekeket sok, jó hangulatú előadással szórakoztatjuk.
          A farsangi jelmezbál közös buli a szülőkkel, továbbá hagyomány még a Mesterségek napja is, melyen sok régi mesterséget megismernek a gyermekek. Ez szintén családi program.
          Szintén a nagycsoportosokkal bekapcsolóodunk a az iskolaváró programba, melyáltal több alkalommal ellatogatunk az alapiskolába még a beiratkozás előtt. Intenzív iskolaelőkészítő programon vesznek részt a már iskolába íratott gyermekek.
          A legkisebbek részt vehetnek a Ringató program által szervezett elöadásokon.
          A nagycsoportosok ballagással búcsúznak az óvodától, melyet a szülőkkel karöltve szervezünk és ünneplünk.

Jövőképünk

Egy olyan óvoda, ahová gyermek, pedagógus, szülő és óvodai alkalmazott egyaránt örömmel jön.
          Ahol vállaljuk édes anyanyelvünket, használva, fejlesztve azt.
          Egy olyan óvoda, ahol él az ősök tisztelete a jeles napok megünneplésével, megerősítve a gyermekekben, szülőkben azt a tudatot, hogy honnan származunk, kik vagyunk, hová tartunk.
          Egy olyan óvoda, ahol védjük, óvjuk a természetet, környezetünket: növényeket, madarakat, állatokat.