• Rákóczi Szövetség - Iskolaválasztási program

• Óvodásból iskolás lett

A Rákóczi Szövetség 2004 óta minden évben minden külhoni magyar elsőst ösztöndíjban részesít. Ebből az alkalomból a szalkai alapiskola november 18-án sok szeretettel várta az ünnepség vendégeit. Kicsik és nagyok izgatottan készültek. A vendégeknek verssel, énekkel és tánccal kedveskedtek. A dicséret nem maradt el. Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára szeretettel gratulált a nyolc kis elsősnek és szüleinek. Hangsúlyozta, hogy a Magyar Kormány a külhoni magyarok számára a születéstől a családalapításig igyekszik támogatást nyújtani. Ebben a tanévben a felvidéken 3600 kis elsős részesült az ösztöndíjban. Az anyagi támogatás nemcsak a Magyar Kormánynak, de több magánember és önkormányzat összefogásának és támogatásának is köszönhető.

Csáki Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke örömmel tolmácsolta, hogy évről évre nő a magyar iskolákba íratottak száma. A szövetség továbbra is arra törekszik, hogy  felhívja a figyelmet az iskolaválasztás fontosságára. A magyar szülők azzal tesznek a legtöbbet, ha  gyermekeiket magyar iskolába  íratják.

A mi kis elsőseink szülei már jól döntöttek. Tudatosítják, hogy az anyanyelven való olvasás, írás minden egyéb iskolai tanulás alapjait képezi. Csakis az anyanyelven szerzett ismeretek nyújtanak biztos alapokat.

Hiszem, hogy gyermek, szülő és pedagógus egymásra figyelve haladhat csak a kitűzött cél felé, a mai kis elsősökből pedig művelt, érzelmileg gazdag, kiegyensúlyozott, szülőföldjükön is boldogulni tudó felnőttek lesznek.

Zalaba Zsófia, igazgatónő