Óvodaátadó Szalkán

2019. március 21., 11:11      Bokor Klára

Újabb óvodák szépültek a Felvidéken a magyar kormány támogatásának köszönhetően

Szalkán az iskolaépületbe költözött az óvoda

Ezzel a lépéssel nem csak egy épületbe, de közös irányítás alá is sikerült vonni az iskolát és az óvodát.

Zalaba Zsófia a tanintézmény igazgatója üdvözölte a jelenlévőket és örömét fejezte ki afelett, hogy birtokba vehették a gyermekek a teljesen átépített és felújított iskolaépület egy részét.

Cagala Silvia Szalka polgármestere az összevonáshoz vezető utat vázolta. Elmondta, a testület több éves alapos fontolgatás után döntött úgy, hogy a hatalmas iskolaépület hátsó részében, a bérlakások felől jól megközelíthető helyen kap otthont az óvoda. Termek összevonásával kialakítottak egy tágas belső teret, ami természetesen a közfalak lebontásával járt. Új nyílászárók kerültek az épület óvodai részére, de újak a gépészeti berendezések, a víz- és villamosvezeték, valamit a csatornahálózat. A tetőre új pala került, kicserélődött a fűtésrendszer, ami most önálló kazánnal működik, újak a belső burkolatok, a falakra vakolat került, szigetelt mennyezet lett kialakítva, de megújult a talajburkolat a mosdó és a mellékhelyiségek is.

„Az óvoda áthelyezése az iskola épületébe az összetartozás jegyében történt. A Bethlen Gábor Alapon keresztül 15millió forint támogatást kaptunk Magyarországról, és természetesen a község is hozzájárult a felújítás költségeihez. Köszönet érte, mert támogatás nélkül nem tudtuk volna megvalósítani ezt a beruházást” – fejezte be beszédét a polgármester asszony.

Az óvodások az erre az alkalomra írt versekkel, átírt dalokkal mondtak köszönetet megújult óvodájukért.

Grezsa István a nemzetiszín szalag átvágása előtt azon reményének adott hangot, hogy a jövő ebben a faluban is a piros-fehér-zöld jegyében fog fejlődni.