• FELHÍVÁS!

• Változás az étkezési hozzájárulásban!

Felhívjuk a szülők figyelmét, hogy a SzK Törvénytárában közzétételre került a Munka, Szociális-és Családügyi Minisztérium hatáskörébe tartozó támogatásról szóló törvény módosítása, mely az óvodai és alapiskolai étkeztetésre vonatkozik. ( a Tt. 257/2021 sz. törvénye)

A módosítás értelmében  2021. szeptember 1-től megszűnik az ún. „ ingyen ebéd“ az alapiskolás és óvodás gyermekek számára.

2021. szeptember 1-től étkezési támogatásra jogosult:

-  minden gyermek, aki óvodába vagy alapiskolába jár és olyan háztartásban él,

amely anyagi segítséget kap (pomoc v hmotnej núdzi, sociálna dávka),

• minden gyermek, aki óvodába vagy alapiskolába jár és olyan háztartásban él,

amely anyagi helyzete nem éri el a létminimumot, tehát kisjövedelmű család,

• minden gyermek, aki óvodába vagy alapiskolába jár (6tól 15 éves korig), és olyan háztartásban él, amelynek tagjai nem igényelték vagy nem tudták igényelni az adókedvezményt a gyermekre (adóbónusz).

Aki igényelni szeretné a támogatást, 2021. augusztus 7-ig a következő igazolások valamelyikét kell leadni a Szalkai Községi Hivatalban vagy elektronikusan az alapiskola skolasalka@gmail.com címén:

• Igazolás az anyagi támogatásról (Potvrdenie o hmotnej núdzi), vagy
            • Igazolás a kisjövedelmről (Potvredenie o životného minima), vagy
            • Becsületbeli nyilatkozat, hogy nem igénylik a szülők az adóbónuszt.

Zalaba Zsófia, igazgatónő