• EBÉDHOZZÁJÁRULÁS a 2022/2023-as iskolaévre!

• Tisztelt Szülők!

A   2022/2023-as tanév  szeptemberétől a Munka, Szociális-és Családügyi Minisztérium hatáskörébe tartozó támogatásról szóló törvény módosítása értelmében továbbra is csak az jogosult az ingyenes ebédre:

•  aki óvodába(5-6 éves) vagy alapiskolába jár és olyan háztartásban él, amely anyagi segítséget kap     (pomoc v hmotnej núdzi, sociálna dávka),

•  aki óvodába(5-6 éves) vagy alapiskolába jár és olyan háztartásban él, amely anyagi helyzete nem éri el a létminimumot, tehát kisjövedelmű család,

• aki óvodába(5-6 éves) vagy alapiskolába jár (6-tól 15 éves korig), és olyan háztartásban él, amelynek tagjai nem igényelték vagy nem tudták igényelni az adókedvezményt a gyermekre (adóbónusz).

Aki igényelni szeretné a támogatást, le kell adni a Szalkai Községi Hivatalban, vagy az alapiskolában személyesen vagy elektronikusan a skolasalka@gmail.com címen a következő igazolások valamelyikét:

• Igazolás az anyagi támogatásról (Potvrdenie o hmotnej núdzi), vagy
            • Igazolás a kisjövedelmről (Potvredenie o životného minima), vagy
            • Becsületbeli nyilatkozat, hogy nem igénylik a szülők az adóbónuszt.

Az a szülő, aki eddig is már igényelte a támogatást  ÚJ IGAZOLÁST KELL FELMUTATNIA.

Tisztelettel:

Zalaba Zsófia, igazgatónő