• Gergely-járás

• Iskolai toborzó

Szent Gergely doktornak,

Híres tanítónknak az ő napján,

Régi szokás szerint,

Menjünk Isten szerint iskolába.

Ti is ezenképpen,

jertek el nagy szépen iskolába,

Holott szép tudományt,

vegyetek adományt üdvösségre.

• Olvasni jó!

• Irodalmi - történelmi vetélkedő országos döntő 2023.március 24. Rimaszombat

A délelőtti elődöntőre 20 csapat kapott meghívást, majd az ezt követő délutáni döntőn 10 csapat mérhette össze erejét. Iskolánk csapata bejutott a döntőbe, ahol:

Mészáros Lilla (7.o.), Molnár Elizabeth (8.o.) és Nagy Zoja Antónia (8.o.) tanulók a megérdemelt 6. héyezesét szerezték meg. Gratulálunk!

Külön öröm volt találkozni a A néma táltos írónőjével, Majoros Nórával, akivel beszélgethettek is a diákok. Köszönet a felkészítő tanító néninek Alt Kapczy Ildikónak.

• Módszertani nyitott nap

• 2023. március 29.

Módszertani nyitott napot tartottunk, amelyre szeretettel vártuk a leendő elsős gyermekek szüleit és mindazokat, akik érdeklődnek a Turczel Lajos Alapiskola iránt. A nyitott óra az 1. és 2. osztályban nagyon jó hangulatban telt. A tanító nénik csodálatosan felépítették a tanítási órát és rámutattak, hogy a mi iskolánk az alsó tagozaton a játékos tanulást részesíti előnyben, figyelembe véve a gyerekek mozgásigényét és kíváncsiságát. Új módszerek segítségével igyekszünk megfelelni a kor kihívásainak és sokoldalúan fejleszteni a tanulók képességeit.

• Az 1848 -1849-es forradalom és szabadságharc emléknapja

• Donászy Magda: Március 15-ére

Zászlók díszítik ma az utcákat végig,

márciusi szélben szállnak fel az égig.

Álljunk meg előttük csak egy pillanatra,

emlékezzünk vissza arra a nagy napra!

Az a nap a népnek szabadságot adott,

mi sem felejtjük el azt a dicső napot.

• Farsang 2023

• Két év kihagyás után nagyon jó hangulatban telt az idei farsangi bál.

A legszimpatikusabb jelmez díját Molnár Dávid 3. osztályos tanuló, a legötletesebb jelmez Kovács János 3. osztályos tanuló és a legkreatívabb jelmez díját Gáspár Máté 7. osztályos tanuló nyerte.

Az est legjobb táncosa Bernád Bendegúz lett.

A legjobb csoportjelmezt a 8. osztályos Takarítónők gyöngyszemei nyerték el.

A 2O23 -as év bálkirálynője a 9. osztályos Gyulai Dóra és bálkirálya Horváth Gergely lett.

Köszönjük a Szülői Szövetségnek a kiváló szervezést, a támogatóknak pedig a sok-sok tomboladíjat!